lokalita
žij svůj život na Smíchově

Praha 5 – Smíchov představuje fascinující lokalitu kde na místě dřívějších proslulých továren vznikla jedna z nejvyhledávanějších rezidenčních, kancelářských a nákupních čtvrtí v hlavním městě. Zachovala si svůj historický genius loci a spojila jej s životem 21. století. V současnosti každý den doslova roste před očima a stává se moderním městským centrem levého břehu Vltavy.

Místo nabízí nepřeberné možnosti všeho druhu. Doslova na dosah jsou zde obchodní centra, školy, zdravotnická zařízení, veterinářské ordinace, restaurace, vinotéky, kavárny, kina, divadla, galerie, fitness, parky i promenády. Pro nákup na celý víkend se vydejte například do obchodního centra Nový Smíchov. Máte raději malé obchůdky, trhy a stánky? Na skok se do nich můžete stavit v Nádražní či přilehlých ulicích. V okolí se nachází vysoký počet gastronomických a kulturních zařízení, téměř za rohem si můžete dopřát výjimečná vína a gurmánské speciality v oblíbeném The Italiens. Nejnovější filmy každý den promítají multikina Cinema City Nový Smíchov nebo CineStar Anděl. Na premiéru či oceňované divadelní představení si zajděte třeba do Švandova divadla, na výstavy pak do Portheimky nebo do Národopisního muzea v Kinského zahradě. Bohatý program mají nedaleké kulturní a společenské centrum Národní dům či music bar Futurum. Rádi sportujete ve vnitřních prostorách? Na stěnu je možné zajít do lezeckého centra SmíchOFF, do fitka pak do Form Factory na Andělu nebo Factory Pro na Smíchovském nádraží, na jogu pak také do Yogaspace v Drtinově ulici.

Chcete si naopak odpočinout od metropole, která nikdy nespí? Vydejte se na klidnou procházku třeba do parku Sacré Coeur, Kinského zahrady či na Petřín nebo několikakilometrové výlety po parcích a sadech, které se v blízkém okolí nacházejí. Jen pár metrů od vašeho nového bydliště se můžete plavit na lodičkách či výletních lodích po Vltavě a z vody obdivovat krásy jednoho z nejslavnějších měst Evropy. V klidu relaxujte u Vltavy na Císařské louce, kde si budete připadat jako na venkově. Vydejte se na promenádu podél řeky Smíchovskou náplavkou, kde se nachází mimo jiné také dětské a multifunkční hřiště. Máte rádi vyjížďky na kole? V lokalitě je k dispozici několik cyklostezek včetně velmi oblíbené A2 Vltavské, která měří 31 kilometry a vede do Vraného nad Vltavou.

Prokopské a Dalejské údolí, Karlštejn, Tetín, zámek v Mníšku pod Brdy, Svatý Jan pod Skalou, Koněpruské jeskyně, Černolické skály. Že se na tato atraktivní místa rádi vracíte nebo jste se do nich vždy toužili vydat? Z vašeho nového domova k tomu máte jedinečnou příležitost, jsou totiž doslova na dosah. A to nejen autem, ale také vlakem či autobusem z blízkého Smíchovského nádraží.

Máte rádi historii? Vydejte se odsud na procházky po historické Praze ve stopách významných osobností naší minulosti Karla IV., T. G. Masaryka, Karla Čapka či Václava Havla. Smíchov je místem, které svým obyvatelům umožňuje zažít ty nejlepší okamžiky života. Uskutečněte zde své sny.

historie
lokality
žijte svůj život tady a teď

Lokalita budoucí Rezidence Na Plzeňce má za sebou bohatou historii a patří do chráněné památkové zóny Smíchov. Osídlení území dnešního Smíchova je doloženo od středověku archeologickými nálezy i písemnými prameny od 13. století. Za nejpravděpodobnější období vzniku názvu Smíchov je považována doba panování Karla IV. V roce 1386 došlo k rozparcelování zdejších pozemků a vznikla osada, do níž přicházelo obyvatelstvo z různých míst a docházelo tak k jeho „smíchání“. Název Smíchov je poprvé doložen roku 1402.

Místo se z industriálně bytové zóny z přelomu 19. a 20. století v současné době výrazně mění na zónu s bytovými a administrativní budovami. Smíchov býval v minulých staletích vyhlášenou průmyslovou čtvrtí, ve které působily renomované značky se světovým věhlasem jako například řada továren Ringhoffer Díky velkému počtu továrních komínů se kdysi Smíchovu dokonce říkávalo „pražský Manchester“. Plzeňka byla zaniklá usedlost a mlýn na Smíchově mezi blízkými ulicemi Nádražní, Ostrovského, Za Ženskými domovy a Stroupežnického v místě autobusového nádraží Na Knížecí a výstupu z metra Anděl. V ulici budoucí Rezidence Na Plzeňce se nacházely především manufaktury a dílny. Ulice Na Plzeňce získala svůj název před více než 100 lety, konkrétně v roce 1910. (zdroj: Wikipedia, Pražský uličník).

zasílat aktuální informace o projektu

zasílat aktuální informace